Ostrieľaný analytik: Bitcoin koncom roka dosiahne 25 000 dolárov, o pár rokov o 100 000 viac

Toto vyzerá husto.

0
FOTO BTC Keychain / flickr.com

Kurz najznámejšej kryptomeny na svete čaká ešte tento rok celkom slušný rast. Teda aspoň tak predpokladá uznávané meno z analytického prostredia, ktoré v uplynulých dňoch citovali viaceré renomované weby. 

Ako píše napríklad web Coin Telegraph, Tom Lee, zakladateľ a trhový stratég zo známej poradenskej spoločnosti Fundstrat, si myslí, že bitcoin dosiahne niekedy koncom roka 2018 míľnik 25-tisíc dolárov. Jeho predchádzajúce predpoklady pritom hovorili až o roku 2022, čo teda znamená, že ich ovplyvnil nedávny sled udalostí a zrejme neočakávane rýchly vývoj sveta čoraz populárnejších kryptomien.

Slová ostrieľaného analytika pochádzajú z rozhovoru pre CNBC, ktorý uzrel svetlo sveta len krátko po obrovskom zemetrasení, kedy kurzy digitálnych mincí zažili doslova obrovský prepad. Napríklad taký bitcoin padol až pod 10-tisíc dolárov. Ako je ale možné vidieť, všetko sa už pomaličky, ale isto dáva do poriadku.

Podobné scenáre sa ešte zopár krát zopakujú a potom by mala mať jedna minca hodnotu zhruba 25-tisíc dolárov. To však ani zďaleka nie je všetko.

O pár rokov až 125-tisíc

Presne tak, Tom Lee odhaduje, že bitcoin vystrelí nad závratných 125 000 dolárov. Nie ale hneď, ani o rok, ani o dva, ale až v roku 2022. A nie je v tom sám.

Podobné predpoklady tu už boli – napríklad tento plátok ešte z decembra hovoril o hodnote 100-tisíc dolárov, avšak zároveň aj o roku 2018, čo je trošku v konflikte s tým, čo po novom hovorí skúsený stratég z Fundstrat. Tak či tak, veľa vecí sa nielen v priebehu nadchádzajúcich rokov, ale aj nadchádzajúcich mesiacov ešte zmení, takže všetko treba brať s určitou rezervou.