Najlepšie vyzerajúci smartfón so zárezom v displeji? OPPO F9

Štýlovka.

0
Smartfón od Oppo
Smartfón od Oppo

Pokiaľ by ste si chceli v súčasnosti kúpiť vlajkovú loď s veľkým a kvalitným displejom, ktorý má tvar dokonalého obdĺžnika, musíte hľadať. LG G7, Huawei P20 Pro, OnePlus 6, iPhone X… zárez v displeji je dnes vidieť pri mnohých zariadeniach. 

Ak aj natrafíte na vlajkovú triedu bez zárezu v displeji, často má zaoblené vnútorné rohy obrazovky, čo môže perfekcionistom prekážať. Taký je napr. Galaxy S9. Naopak, obrazovku ako dokonalý obdĺžnik ponúka napríklad HTC U12, Huawei Mate 10 Pro alebo Sony Xperia XZ2.

Dôkazom toho, že aj zárez v displeji môže vyzerať dobre, je Oppo F9. Novinka bude predstavená až neskôr v auguste a o jej parametroch zatiaľ nevieme takmer nič. Odhalené je iba super rýchle nabíjanie, ktoré bude asi 4-násobne promptnejšie ako bežné technológie nabíjania.

Oppo F9
Oppo F9

Zo snímok sa dá vyčítať použitie duálneho fotoaparátu alebo snímača odtlačkov, ktorý však nebude umiestnený pod displejom, ale na zadnej strane zariadenia. Oppo F9 bude mať aj zárez v displeji, ktorý je však veľmi malý a tvarom pripomína kvapku vody. Tak ho nakoniec aj výrobca nazval.

Oppo F9
Oppo F9

Napriek rozmerom sa doň vmestila predná kamera a mikrofón pre hlasové hovory. Oppo už ukázal, že vie vyrobiť smartfón bez akéhokoľvek zárezu alebo naznačenej brady. Každému ale nemusí vyhovovať výsuvný mechanizmus konštrukcie, ktorý ukrýva prednú kameru.

Ťažko povedať, či Oppo F9 získa status „medzinárodný“. Aj keby nie, je fajn vedieť o kreatívnych inováciách, ktoré prinášajú do našich končín trochu nepoznaní výrobcovia.

OPPO F9