oneplus 7 pro

S agresívnym vypínaním aplikácií na pozadí systému sa vysporiada aj OnePlus

Spoločnosť OnePlus usporiadala v indickom meste Goa Open Ears Forum – stretnutie s vývojármi a fanúšikmi, ktorí mohli s predstaviteľmi spoločnosti OnePlus zdieľať spätnú väzbu a vlastné postrehy súvisiace s produktmi tejto spoločnosti.

Spoločnosť OnePlus usporiadala v indickom meste Goa Open Ears Forum – stretnutie s vývojármi a fanúšikmi, ktorí mohli s predstaviteľmi spoločnosti OnePlus zdieľať spätnú väzbu a vlastné postrehy súvisiace s produktmi tejto spoločnosti.

Podujatie sa konalo pred niekoľkými mesiacmi a teraz OnePlus informuje o pripravovaných zmenách, ktoré sú inšpirované spätnou väzbou z diskusie na Open Ears Forum. Asi najzásadnejšou zmenou je, že vývojári v OnePlus plánujú vyriešiť problém s prísnym zabíjaním aplikácií bežiacich na pozadí systému.

Ide o pomerne známu optimalizačnú metódu, ktorou výrobcovia dokážu predĺžiť výdrž na jedno nabitie svojich smartfónov. Uplatňovalo ju aj konzorcium HMD Global pri svojich smartfónoch značky Nokia.

Nokia však nedávno oznámila, že od tohto spôsobu optimalizácie ustupuje a spoliehať sa bude iba na správu zdrojov v podaní tzv. adaptívnej batérie, ktorá je priamou súčasťou operačného systému Android 9 Pie a Android 10.

Agresívne vypínanie aplikácií na pozadí robí problémy nielen bežným užívateľom, ale aj vývojárom. Užívatelia majú obmedzenú možnosť vykonávať na zariadení viacero úloh prepínaním sa medzi aktívnymi aplikáciami.

cena
OnePlus 7 Pro

Čo sa týka vývoja, niektoré aplikácie sú navrhnuté tak, aby bežali práve na pozadí systému. Napr. aplikácie pre monitorovanie spánku, fitness aplikácie a pod. Ak ich systém na pozadí vypne, užívateľ z nich nemá žiadny prínos.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2

OnePlus agresívne vypínanie aplikácií obmedzí v najbližších aktualizáciách systému OxygenOS. Zo stretnutia Open Ears Forum vyplýva aj ďalšia zásadná novinka. OnePlus bude propagovať alternatívne verzie operačného systému Android, ktoré si môžu užívatelia do svojich zariadení manuálne nainštalovať.

V minulosti bol známy hlavne CyanogenMod. Tento projekt v roku 2016 skončil a nahradil ho LineageOS. OnePlus bude propagovať alternatívne ROM pre zariadenia, ktorým skončila oficiálna softvérová podpora. Obvyklé trvá tri roky, ak zohľadníme aj bezpečnostné aktualizácie.

Alternatívne verzie operačných systémov je často možné nainštalovať aj do podstatne starších smartfónov, ktoré vďaka tomu dokážu svojim vlastníkom dobre slúžiť po dlhšiu dobu. Celková životnosť existujúcich zariadení od OnePlus sa teda predĺži.

OnePlus okrem toho plánuje odmeňovať výskumníkov a softvérových odborníkov, ktorí odhalia bezpečnostné nedostatky v systéme OxygenOS a pridružených aplikáciách z dielne OnePlus.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať