iPhone XR
iPhone XR (FOTO Marek Urban)

Aj tento rok by mali uzrieť svetlo sveta až tri iOS smartfóny. Všetko navyše nasvedčuje tomu, že i Apple vybaví svoju vlajkovú loď trojitým fotoaparátom. Ak sa budeme držať tradície, nové iPhony oficiálne predstavia počas nadchádzajúceho septembra.

Pôjde vraj o nástupcu cenovo dostupného iPhone XR a dvojicu prémiových kúskov, ktoré pre zmenu nahradia iPhone XS vrátane iPhone XS Max, píše CNET. Ten však odkazuje na informácie od zdrojov spravodajského plátku The Wall Street Journal.

Čo sa týka fotoaparátov, tak trojitý dostane do výbavy iba jeden z nich. Zrejme ten najväčší aj najdrahší. Zostávajúce dva ponúknu dvojité, a to vrátane záhadných nových funkcií. Túto oblasť výbavy navyše potvrdzuje i nedávny únik, vďaka ktorému sme prišli do kontaktu s detailným renderom od renomovaného leakera @OnLeaks.

Je však otázne, v čom čerstvo pridaný fotoaparát vynikne. Výrobcovia využívajú tento dodatočný hardvér na zlepšenie svojej konkurencieschopnosti, preto nie je prekvapením, že čo iný model, to zväčša rozdielna špecializácia. Smartfón Huawei Mate 20 Pro ho napríklad využíva na vytváranie nadštandardne širokouhlých fotografií, zatiaľ čo Huawei P20 Pro na zbieranie informácií o hĺbke záberu. Možností tu je naozaj veľa.