SpaceX sa k veci vôbec vyjadrovať nemusela. Z príspevkov nadšencov a fanúšikov Elona Muska je jasne vidieť, aké sú ďalšie plány jeho vesmírnej spoločnosti.

Podľa všetkého sa minulý týždeň na Facebooku v skupine venovanej vesmírnej spoločnosti Elona Muska objavil príspevok s fotografiou. Na nej bol vyobrazený bočný booster ďalšej, a teda novej rakety Falcon Heavy, ktorú pravdepodobne uvidíme letieť do vesmíru už začiatkom roka 2019.

Ide už o druhý bočný booster, ktorého existenciu verejnosť zaznamenala za dobu kratšiu než jeden mesiac. Člen skupiny, Eric Schmidt, uviedol, že booster bol videný na východ od Arizony 3. decembra na polceste z továrne spoločnosti SpaceX do skúšobných zariadení McGregor v Texase. Eric Schmidt však nie je jediný, kto boostery videl. Po internete koluje mnoho fotografií, medzi ktorými by sme našli aj takú, kde práve booster zdoláva testy odolnosti.

Nie je vôbec zvláštne zamýšľať sa nad tým, ako asi bude druhý masívny let obrovskej rakety vyzerať. Presun boosterov od seba nedelia ani 4 týždne, a tak môžeme predpokladať, že ďalšia iterácia rakety bude pripravená na spustenie v čo najskoršom termíne. SpaceX teda tlačí na pílu, a to poriadne. Ak sa let skutočne uskutoční už začiatkom roka 2019, mohlo by to znamenať, že od spustenia nás delí len pár týždňov.