Xiaomi predstavilo kompaktné Bluetooth reproduktory nielen k PC

Za málo peňazí, veľa muziky. V tomto prípade doslova.

0
xiaomi reproduktory

Xiaomi si do svojho širokého portfólia zariadení môže zapísať ďalší produkt. Na domácom trhu táto spoločnosť predstavila kompaktnú dvojicu reproduktorov, ktoré skvele poslúžia ako užitočné príslušenstvo k počítaču. A nielen to.

Reproduktory sú očakávane lacné, vzhľadom na svoju cenu ponúkajú dobrú výbavu a nesnažia sa na seba upozorniť zbytočne nápaditým dizajnom. Skôr naopak. Minimalistický look vôbec nevypovedá o príslušnosti k značke preslávenej hlavne vďaka dostupným smartfónom a najpredávanejšiemu fitness náramku.

Hliníkové telo ukrýva dvojpalcové HiFi meniče so zdvojenými neodýmovými magnetmi (NdFeB). Reproduktory si poradia s prehrávaním bežných audio formátov (mp3, AAC, APTX atď.). Na jednom z dvojice reproduktorov nájdete tlačidlo pre ovládanie hlasitosti a tiež ukrytú LED indikáciu aj s mikrofónom.

xiaomi reproduktory

Reproduktory pomocou technológie Bluetooth pripojíte nielen k počítaču, ale aj k smartfónu. Okrem hudby ich tak využijete aj pri hovoroch v rámci hlasitého odposluchu. Tým vlastne aj stručná charakteristika končí. Ak sa vám zdajú reproduktory fádne alebo skromnejšie pri pohľade na konkurenčné produkty, vedzte, že na domácom trhu štartujú s cenou po prepočte asi 51 EUR.

xiaomi reproduktory

Ťažko v tejto chvíli hovoriť o expanzii na globálne trhy, no medzinárodní online predajcovia, ktorí doručujú aj k nám na Slovensko, si ich určite všimnú a zaradia do ponuky. Ak sa, samozrejme, prvotná zásoba hneď nevypredá, čo pri tejto značke a uvoľnení nového produktu na domácom trhu býva sem-tam zvykom.