Honor 10 sa mal vypredať po celej Európe za jeden jediný deň

1

Honor 10 bol predstavený len nedávno, v stredu 15. mája, a podľa výrobcu sa počas otváracieho dňa vypredal v celej Európe. Podrobnosti sprostredkoval server GSM Arena, ktorý je zatiaľ jediným zdrojom týchto informácií.

Podľa správy, zastúpenie značky Honor neupresnilo počet predaných, resp. zákazníkom dodaných kusov. Prvotné skladové zásoby ale v niektorých európskych krajinách zmizli už za niekoľko hodín.

Napríklad v Španielsku sa Honor 10 vypredal za 6 hodín. Francúzov zaujalo prevedenie Phantom Blue, ktoré sa vypredalo za menej ako jeden deň. Podľa odhadov mohol Honor predať aj viac ako 100 000 kusov smartfónov Honor 10.

Zákazníci totižto mohli v rámci otvorenia predaja využiť zľavový kupón v hodnote 30 EUR, čo využilo viac 80 000 zákazníkov. Výrobca hovoril „o celej Európe“, za čím môžeme vidieť iba kľúčové trhy starého kontinentu.

Honor 10
Honor 10

V našich končinách nedostupnosť na predajniach hlási elektrodom NAY. Predajca TPD má Honor 10 iba v dvoch kamenných predajniach. Na Slovensku prevádzkuje sedem predajní. Online dostupnosť ale hlásia obaja predajcovia, čo taktiež platí o Alze. Na pobočkách obchodu HEJ.sk bude honor 10 dostupný od 21. mája.

Honor 10

Honor 10 má veľmi podobnú výbavu ako prémiový Huawei P20. Stojí však iba 399 EUR v 128 GB verzii. Poháňa ho výkonný čipset Kirin 970, má 5,84″ FHD displej s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov, či duálny fotoaparát s podporou umelej inteligencie. Podrobnosti nájdete v článku z oficiálneho predstavenia.

Ak chcel Honor hodiť poleno pod nohy takým výrobcom akým je napríklad Xiaomi, tak sa mu to očividne podarilo. Každopádne ale treba brať informácie o „okamžitom vypredaní“ s rezervou.